Тагови Постови тагирани со "оргазам"

Таг: оргазам

Женскиот оргазам долго беше табу тема, а сега сите зборуваат за него, па ова се најдобрите начини да се доживее. 1. Модифицирана мисионерска поза Ова е...

Иако сите сме различни кога сексот е во прашање, постои една работа која ја сакаат сите. Судејќи по најновите истражувања, кучешката е најомилената секс поза...

Некои точки на човечкото тело го зголемуваат сексуалното задоволство, а нема да ги најдете во зоната на која мислите. Кинезите верувале дека за добар секс...

Вистина е дека многу жени барем еднаш во животот одглумиле оргазам. Постојат многу причини зошто жените го прават тоа, но постојат начини како можот...

Вистинскиот маж никогаш не го прескокнува женското задоволство во спалната соба и знаат дека тоа е клучно за добар сексуален живот. Еве неколку совети како...

Еден од главните причини поради кои толку добро се чуствувате после оргазам е затоа што мозокот го ослободува хормонот окситоцин, хормон на љубов. Оргазамот е...

Ако имате проблем да го достигнете врвот во сексот, советите на доктор Пам Стур ќе ги решат вашите маки. 1. Игнорирајте го периодот од денот Женскиот...

Постојат знаци кои ќе ве откријат дека сте имале секс или сте доживеале оргазам. Погледнете кои се: Румени образи Сексот го забрзува крвотокот и поради тоа после...

Секој од нас барем еднаш сонувал сон во кој е гол, има секс, доживува оргазам, секс со поранешниот… сега ја имате можноста да го...

Сосема нова димензија кога е во прашање сексот. Велат дека најдобрите оргазми се оние кои морате да ги чекате, а за тоа постои и...