Тагови Постови тагирани со "оскар"

Таг: оскар

Холивудската актерка Хали Бери изгледа се умори од церемонијата за доделувањето на „Оскарите“ па едвај дочека да стигне дома. Таа на својот профил на Инстаграм...

Најголемите филмски имиња, но и најпопуларните ѕвезди во шоу бизнисот беа дел од Оскаровската ноќ, па сосема очекувано е да има чудни средби. Забавата по...

За време на генералната проба на доделувањето на Оскарите, огромен реквизит паднал на сцената и иништил камера. За среќа никој не бил повреден, но после...

Заврши уште едно издание на најпрестижната филмска награда „Оскар“. Како и секогаш, ѕвездите од светот на филмот ја наполнија салата во Лос Анџелес и со...

„Ослободување на Скопје“ во режија на Раде и неговиот син Данило Шербеџија, остварувањето е прикажан на посебна проекција во Лос Анџелес, пред номинациите...

Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо се обложил со својот колега Том Харди пред прогласувањето на добитникот на Оскарот за главна машка улога, дека ќе...

По 56 години во филмската индустрија, 62-годишниот кинескиот актер Џек Чен, конечно го доби почесниот Оскар за посебен придонес во филмската уметност. „По 56 години...

Актерот и мајстор за борилачки вештини, Џеки Чен ќе добие Оскар за животно дело. Во ноември на гала вечер во Лос Анџелес на актерот ќе...

Една од најпознатите старлети во регионот, а од неодамна и водителка Сораја Вучелиќ сними дует со водителот Огњен Амиџиќ кој во спотот се...

И неколку години по завршувањето на првата сезона од регионалниот „X-factor“, нашиот Даниел Кајмакоски ужива во популарноста. Доказ за ова е последната награда која ја...