Тагови Постови тагирани со "охрид"

Таг: охрид

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а на последното гостување во Охрид доживеа моден гаф. За време на настапот на плажата Градиште...

Неодамна заврши третиот по ред ракометен камп „Кирил Лазаров 7“ кој оваа година ги надмина очекувањата и на организаторите, но и на учесниците во...

Катарина Ивановска на 30-ти мај за прв пат стана мајка, а синот го доби името Вања. Многу набрзо по породувањето моделот се врати на нормалниот...

Од 20 јуни до 2 јули во две смени веќе трета година по ред во комплекс од висока категорија на крајбрежјето во Охрид, ќе...

Светот повеќе од кога било копнее по баланс, јинг и јанг, еднаквост, праведност и нежност, а токму ние самите имаме голема улога во исцелување...

Популарната македонска пејачка сподели неколку фотографии од свадбата на нејзината сестра Харита. Кристина Арнаудова овој викенд официјално си доби зет, односно нејзината сестра Харита правеше...

Откако Даниел Кајмакоски ја потврди врската со манекенката Кристина Димитријевска, тие постојано објавуваат заеднички фотографии со кои ја потврдуват својата љубов преку социјалните мрежи. Деновиве...

Во Македонија повеќе од било кога се прават избори за убавина кои се далеку од успешни и често се мета на зафрканции од страна...

Организаторите очекуваат на концертот на „Продиџи“, кој ќе се одржи на 14 август во Охрид, да има 15.000 посетители. За претстојниот концерт на еден од...

Дино Мерлин викендов имаше одличен концерт во Охрид, а својот престој во Македонија го заокружи на традиционален начин. Пејачот пред да замине од нашата земја...