Тагови Постови тагирани со "пари"

Таг: пари

Откако во 2015-та година објави дека е ХИВ позитивен, Чарли Шин се повлече од актерството и заработува минимално. 51-годишниот актер сега е очаен бидејќи е...

Кралицата Елизабета можеби има 91-година, но сеуште не покажува желба за одење во пензија. Таа сеуште ги држи конците во кралското семејство, кое го освои...

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...

Со одржување на концерти, улоги во филмски или телевизиски остварувања, со пишување или сликање заработуваат повеќе од просечните луѓе, но некои од нив не...

„Убавицата и Ѕверот“ моментално е најголемиот филмски хит, кој со месеци ги полни филмските сали во светот. И додека филмот со секој изминат викенд заработува...

Холивудската актерка Џенифер Анистон изгледа како воопшто да не старее, ама тоа секако се должи на напорна работа, внимавање при исхраната и многу третмани. Во...

Јелена Карлеуша е единствената пејачка која 2017 година не ја помина работно, но тоа е така зошто таа така одлучила. „Прво морам да кажам дека...

Раша Новаковиќ, сопругот на пејачката Гоца Тржан неодамна беше фатен во афера со Теодора Радојичиќ. Победмичката на реалното шоу „Снајки“, Теодора тврди дека Раша на...

Откако Џорџ Мајкл ненадејно почина во 53-тата година од животот, медиумите веќе почнаа да шпекулираат кој ќе го наследи неговото огромно богатство. Се очекува најголем...

Помина речиси еден месец откако Ким Кардашијан беше ограбена во Париз, а од неа беше одземен накит во вредност од 11 милиони долари. Неодамна, рецепционерот...