Тагови Постови тагирани со "патент"

Таг: патент

Француската модна куќа „Ветементс“ и култниот бренд Левис создадоа нови фармерки кои сигурно нема да ве остават рамнодушни. Фармерките имаат патент на задната страна, односно...

Сигурно повеќе пати ви се случило патентот да ви се заглави, а потоа да стане неупотреблив. Најчесто страдаат чантите и новчаниците, но и јакните, фармерките... Затоа...

Доколку ви се скине копче можете брзо да го поправите со тенка бакарна жица со која ќе го „сошиете“ откаченото копче. Поминете го патентот со...

Сите мразиме кога ќе ни се расипе патентот – поради него неможете веќе да си ги носите омилените фармерки, дуксер, фустан. Еве начин како да...

Сите ние ги фрламе искористените пластични шишиња, а не знаеме дека од нив можеме да направиме нешто добро. Погледнете за што се работи. Се што...

Доколку хигиената во домот ви е на прво место, тогаш заштедете време и пари бидејќи имате одличен сојузник во домот - сапунот! Прочитајте за што...

Ви се расипа патентот и немате време да го замените со нов, а баш сакавте тие фармерки да ги облечете? Не паничете! Имаме едноставен начин...

Настапите во живо се навистина непредвидливи! Токму ова и се случи на Мараја Кери додека настапуваше во „Good Morning America“. Патентот на нејзиниот тесен златен...

Студент од Универзитетот во Њујрок развил „Вети-Гел“, револуционерен материјал кој го запира крварењето и го започнува процесот на засирување со неверојатна брзина. Џо Ландолина со...

Зборот премногу во модниот вокабулар на Маја Шупут има поинакво значење, но и примена. Светки, латекс, чипка и ултра кратки комбинации се нејзиното секојдневие, а...