Тагови Постови тагирани со "песна"

Таг: песна

Емина Јавовиќ со месеци напорно работи на својот нов албум, од кој почна со презентација на дел од песните. Прва на списокот е „Лимонада“ дуетската...

Долго се зборуваше дека Јелена Карлеуша и српскиот рапер Сајси снимаат дуетска песна, а сега на интернет се појави демото, кое предизвика бура во...

Јелена Карлеуша синоќа имаше свој настап во еден сплав во Белград, каде направи одлична атмосфера до раните утрински часови. Пејачката ги пееше старите, но и...

Во музичката индустрија изведувачите често инспирација за новите песни наоѓаат во песните на своите колеги. Така е и во случајот на Јелена Карлеуша за песната...

Цеца пред 13-години го снимила својот голем хит „Neću dugo“, песна која набрзо стана лична карта на многу жени. Денес и после повеќе од деценија,...

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ - Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а...

Светлана Ражнатовиќ - Цеца од неодамна го прослави својот 44-ти роденден на кој присуствуваа нејзините пријатели и роднини. Фолк дивата и на својот роденден се...

Цеца го прослави 44-от роденден и на својата журка не одолеа, а да не запее. Фолк дивата запеа на барање на нејзиниот син Вељко, и...

Уште минатата недела Северина ја најави промоцијата на новиот спот, која се случи денес точно на пладне. Спотот е за песната „Мртов без мене“ во...

Северина преку социјалните мрежи најави дека во понеделник ќе ја претстави новата песна „Дали знаеш дека си мртов без мене“. Хрватската ѕвезда ги ангажирала српските...