Тагови Постови тагирани со "песни"

Таг: песни

Ејми Вајнхаус почина пред шест години, а нејзиното тело беше пронајдено во домот каде живееше. Без свест и пулс ја пронајде Енди Морис, човекот кој...

Дали и вие сте од оние кои го мразат понеделникот и живеат за петок и сабота? Овој микс од песните на Ријана идеално го опишува...

Македонскиот ангел, Тоше Проески денес ќе наполнеше 36-години. На денешен ден, 25 јануари беше неговиот роденден, но за нас Тоше има само дата на раѓање. Со...

Српскиот фолк пејач Шабан Шаулиќ кој сега е дел од музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“ открива зошто ставил точка на дружењето со колшката Ана...

Српската пејачка Сека Алексиќ неодамна им помогна на младите мајки кои се во лоша материјална состојба, поклонувајќи гардероба и играчки за нивните деца. Сека исто...

Лепа Брена ги изненади своите колеги, а и фановите кога по многуте фолк хитови реши да го смени правецот. На новиот албум на Брена работел...

Струмичанецот Мите Стоилков е победникот на втората сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“. Ова популарно натпреварување траеше 10 месеци, а нашиот претставник Мите од...

Огњен Амиџиќ и Маринко Маџгаљ ги снимија песните „Боже“ и „За се сум крив“ непосредно пред смртта на актерот. А, три месеци подоцна Амиџиќ...

Официјално беше прогласен распоредот по кој ќе настапуваат земјите учеснички на Евровизија 2016-та. Како и секоја година, така и оваа 37-те учесници се поделени на...

Доналд Трамп е можеби фан на Адел, но симпатиите дефинитивно не се обострани. Поп пејачката преку нејзината ПР служба вчера му соопшти на милијардерот...