Тагови Постови тагирани со "пејачка"

Таг: пејачка

Познатата пејачка ова лето реши да ужива на егзотичниот Миконос.Пејачката е во друштво на Ди Џеј Никифор,кој е нејзин долгогодишен верен пријател. Погледнете дел од...

Познатиот режисер Квентин Тарантино одлучи во 54-тата година од животот, после многу врски, да се ожени со израелската пејачка Даниела Пик. Веста ја потврди пејачката...

Тејлор Свифт моментално е на „одмор“ од создавање музика, а и нејзиниот љубовен живот беше ставен на пауза. Но, очигледно пејачката е подготвена на светот...

Малкумина знаат дека се сестри, а на социјалните мрежи не може да се погледнат многу заеднички фотографии. Сека Алексиќ има сестра која исто така се...

Албанската пејачка, Туна Сејди пред неколку месеци објави дека е бремена. Јавноста за бременоста дозна преку прекрасна фотосесија со нејзиното момче Патрис Бериша. А, бидејќи...

Само година дена по убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, во медиумите почна да се шпекулира дека нејзиниот сопруг, Зоран Марјановиќ е повторно заљубена. Зоран неодамна...

Пред два месеци во македонските и албанските медиуми одекна веста дека Алтуна Сејди-Туна е бремена! Убавата вест пејачката ја сподели со прекрасна фотографија на Инстаграм. Од...

На 86-годишна возраст почина Вања Лазарова, неповторлив глас, синоним за македонската изворна песна. Родена на 27 април во 1930 година во с. Страцин, Кратово,...

Дара Бубамара откако е дел од жирито во „Ѕвездите на Пинк“ целото внимание го привлекува со караниците кои ги има со колешката Александра Радовиќ. Но,...

Марија Шерифовиќ е главна тема во медиумите откако беше откриена нејзината љубовна романса со Елена Кариќ, снаата на едно од најбогатите семејства во Србија. Па...