Тагови Постови тагирани со "пејачка"

Таг: пејачка

Тејлор Свифт моментално е на „одмор“ од создавање музика, а и нејзиниот љубовен живот беше ставен на пауза. Но, очигледно пејачката е подготвена на светот...

Малкумина знаат дека се сестри, а на социјалните мрежи не може да се погледнат многу заеднички фотографии. Сека Алексиќ има сестра која исто така се...

Албанската пејачка, Туна Сејди пред неколку месеци објави дека е бремена. Јавноста за бременоста дозна преку прекрасна фотосесија со нејзиното момче Патрис Бериша. А, бидејќи...

Само година дена по убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, во медиумите почна да се шпекулира дека нејзиниот сопруг, Зоран Марјановиќ е повторно заљубена. Зоран неодамна...

Пред два месеци во македонските и албанските медиуми одекна веста дека Алтуна Сејди-Туна е бремена! Убавата вест пејачката ја сподели со прекрасна фотографија на Инстаграм. Од...

На 86-годишна возраст почина Вања Лазарова, неповторлив глас, синоним за македонската изворна песна. Родена на 27 април во 1930 година во с. Страцин, Кратово,...

Дара Бубамара откако е дел од жирито во „Ѕвездите на Пинк“ целото внимание го привлекува со караниците кои ги има со колешката Александра Радовиќ. Но,...

Марија Шерифовиќ е главна тема во медиумите откако беше откриена нејзината љубовна романса со Елена Кариќ, снаата на едно од најбогатите семејства во Србија. Па...

Цеца Ражнатовиќ ја наговорила својата ќерка Анастасија да се занимава со пеење, а таа веќе си пронашла уметничко име. Фризерот на тинејџерката открил дека Ражнатовиќ...

Сека Алексиќ се породи пред две недели во Белград, а пред очите на јавноста се трансформираше од прекрасна трудница, во една од најзгодните мајки...