Тагови Постови тагирани со "пејач"

Таг: пејач

Бијонсе веќе речиси една недела е топ тема во светските медиуми со својата бременост. Пејачката е бремена со близнаци, па тоа не инспирираше да направиме...

Откако Шакира пред неколку дена го објави спотот за песната „Chantaje“ кој го сними со Малум, се појавија гласини, дека токму младиот колумбиски пејач...

Познатиот српски пејач Дарко Филиповиќ, учесник во првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, денес е на работ на егзистенцијата. Пејачот, заедно со својата колешката Зорица...

Џон Бон Џови неодамна запеа на една свадба во Мајами. Имено, пејачката на бендот за свадбената прослава подготвила џез верзија на неговиот хит „Living...

Познатиот српски пејач Милан Становиќ тврди дека е среќен и задоволен бидејќи на односот со екс девојката Рада Манојловиќ му стави крај. Без разлика што...

Хари Варесановиќ, попознат како Хари Мата Хари доживеал нервен слом во финалето на „Ѕвездичките на Пинк“. Членот на жирото на познатото музичко шоу околу...

Во американските медиуми на големо се пишува дека Принц, пред својата ненадејна смрт, не спиел 154 часа, работејќи без престан во своето студио. Безживотното тело...

Џастин Бибер и Кортни Кардашијан повторно се заедно според пишувањата на американските медиуми. Годините наводно биле единствената причина поради која парот престанал да се гледа,...

Милан Станковиќ некое време одмараше во Австралија, а по враќањето на работните обврски тешко го поднел ова темпо на живот. По низа настапи на ...

Тој е еден од најсексапилните Грци, а по него лудуваат илјадници жени насекаде во светот. Сакис Рувас беше евровизиски претставник за Грција во 2004 година,...