Тагови Постови тагирани со "победа"

Таг: победа

Ристе Ристески со помош на гласовите од публиката синоќа ја однесе победата во „Ѕвездите на Гранд“. Македонецот очигледно беше миленик на публиката, а неговиот ангелски...

Синоќа во Белград се одржа финалето на „Ѕвездите на Градн“, каде победата отиде во рацете на македонецот Ристе Ристески. Скромното момче од Охрид беше победник...

Португалија е новиот Европски шампион, откако славеше против Франција со 1:0, по две продолженија. Единствениот гол е маестрално дело на Едер, кој го совлада Лорис...

Марко Бошњак вчера вечер е прогласен за победник на познатото музичко шоу „Ѕвездичките на Пинк“. Во возбудливото финале момчето кое што беше фаворит во текот...

Мите Стоилков е победникот на втората сезона на „Ѕвездите на Пинк“, а телевизијата која стои зад шоуто го објави списокот со телефонските гласови на...

Струмичанецот Мите Стоилков е победникот на втората сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“. Ова популарно натпреварување траеше 10 месеци, а нашиот претставник Мите од...

Мите Стоилков од Струмица е победникот во втората сезона на музичкото тален шоу „Ѕвезда на Пинк“. Тој во финалната пресметка освои повеќе гласови од неговата...

Даниел Кајмакоски досега се најде во кожата на Џибони и Бруно Марс, но имитацијата на Тина Тарнер му ја донесе победата во третата епизода...

Иако се сметаше дека единственото место каде ПСЖ може да загуби една средба е Марсеј, тоа не се случи. “Граѓаните“ победнички се вратија од...

Реал Мадрид навистина се помачи за да ги освои бодовите на гостувањето кај екипата на Гранада. Дури во 30. минута Бензема го отвори резултатот и...