Тагови Постови тагирани со "пози"

Таг: пози

Женскиот оргазам долго беше табу тема, а сега сите зборуваат за него, па ова се најдобрите начини да се доживее. 1. Модифицирана мисионерска поза Ова е...

Сексот за време на месечниот циклус може да биде многу неуреден, но сигурно нема да бидете покриени во крв од глава до пети. Луѓето практикуваат...

Дајте минимален труд, а добијте максимално уживање. Овие пози се одлични за деновите кога не ви е до ништо, но сепак би сакале да го...

Желбата за интимност, страст и возбуда и тоа колку сте нежни и чуствителни ја открива вашата омилена поза, а и што тоа зборува за...

Додека поза 69 им овозможува на партнерите обострано задоволство, позата 68 е фокусирана само на едниот партнер. Двајцата партнери лежат како во познатата поза, со...

Постојат мажи што не се надарени онолку колку нивните партнерки би сакале, но предиграта е единствената помош во усовршување на техниката. Освен предиграта послужете се...

Положбата со која спиете со партнерот најдобро го отсликува вашиот однос. Тие мали знаци откриваат дали вие сте лудо заљубени, самостојни или едноставно романтични. Еве дел...

Разни сексуални активности согоруваат поприлична количина на калории, но пред да кажете - јас го можам тоа, прочитајте уште еднаш и добро размислете. Сексот е...

Сите знаете што претставува книгата „Кама Сутра“. Безброј различни сексуални пози кои се толку луди, што е тешко да се поверува дека некој може да...

Атрактивната Мелита по се изгледа ќе го помине целото лето покрај море. Таа повторно е на грчките плажи заедно со својата пријателка, од каде секој...