Тагови Постови тагирани со "полуфинале"

Таг: полуфинале

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши. Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го...

Синоќа и официјално започна 61. по ред издание на „Евровизија“, а во рамките на првата полуфинална вечер имавме можност да слушнеме 18 композиции, од...

Футсал репрезентацијата на Русија е полуфиналист на ЕП во футсал што се одржува во Белград. Русија до полуфиналето стигна со победата против Азербајџан, 6:2...

Новак Ѓоковиќ немаше проблеми да го добие полуфиналниот меч од Австралија Опен со Роже Федерер и играше на високо ниво во сите сетови, со...

Се одиграа четвртфиналните дуели на СП. Изненадувачки полуфиналисти на СП во Данска ќе бидат Холандија, Полска и Романија, откако овие селекции направија изненадување во четвртфиналните...

Само неколку дена пред полуфиналето и финалето на Големиот Брат тензијата во куќата расте. Зорица се разбуди лута бидејќи виде што и прави Горан додека...

Иако Саутемптон поведе со 1:0, преку Мане уште во 1.минута од мечот, тоа како да ги налути избраниците на Клоп. Даниел Стариџ погоди два...

Агњешка Радвањска ја победи Симона Халеп со 2:0, Марија Шарапова беше подобра од Флавија Пенета, па така полската тенисерка само со една победа се...

Се одиграа и последните мечеви од „Црвената група“ на ВТА турнирот во Сингапур. Агниешка Радванска од Полска со 2:0 (7:6 (5), 6:1) ја совлада Симона...

Познат е и вториот финалист на Европското првенство. Селекцијата на Литванија во еден интересе и возбудлив натпревар со 67:64 ја совлада досега непоразената репрезентација на...