Тагови Постови тагирани со "пораз"

Таг: пораз

Лидеротна табелата во шпанската лига, Реал Мадрид, ја загуби високата предност на врвот и го запиша петтиот пораз овојпат против Валенсија на последните десет...

Србинот со солзи во очите го напушти теренот по поразот, свесен дека Дел Потро е тенисерот кој е нерешлива енигма за него на Олимписките...

По втор пат македонскиот интернационалец и францускиот клуб наоѓаат решение за една од најнепоразените екипи во Европа. Тимот на Валенсија кој е неприкосновен во Шпанија,...

Данска ја победи Шпанија во дерби дуелот. Шпанската селекција добро ги отвори и првиот и вториот дел, но сепак на крајот загуби од Данска со...

Македонскиот селектор вели дека репрезентативците немале енергија. „Изненаден сум од каде ви се информациите дека имаше недоразбирања во соблекувалната. Оваа група на момци одиграа три...

Капитенот не постигна ниту еден гол на мечот со Хрватска. Кире Лазаров веројатно не памети меч на кој не постигнал барем 1 гол кога играл...

Во Србија владее разочарување по несреќната елиминација на нивната селекција од Македонија. Медиумите сепак не фрлаат со отровни стрели кон ракометарите и Периќ и...

Вчеравечерва се одиграа три натпревари од 21. коло во фудбалската Премиерлига. Најмногу голови имаше на мечот помеѓу екипите на Њукасл и Манчестер Јунајтед, по три...

Во рамките од кошаркарскиот Еврокуп во второто коло од групата И, составот на Лимож го претрпе и вториот пораз овојпат на гостувањето кај ПАОК...

Македонскиот кошаркарски шампион на домашен терен загубија од Сутјеска со 71:75. Беше израмнето во првите три четвртини (18:18, 13:13, 20:20), а последната црногорскиот тим ја...