Тагови Постови тагирани со "признание"

Таг: признание

Заврши отворениот повик инициран од Септолете Тотал за идентификување на јавна личност која најмногу ја користи моќта на своето грло, промовирајќи активен напор кон...

2016 година сигурно ќе остане во сеќавањата на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Можеби не ги освои трофеите во шпанскиот фудбал, но Португалецот ги...

По дваесет години чекање Леонардо ди Каприо е апсолутно сигурен добитник на “Оскар”. Тоа се гледа од прогнозите на букмејкерите за церемонијата во февруари. Во...

Ново признание за македонскиот ракометар. Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров, беше прогласен за најдобар стрелец на AСОБАЛ Купот, кој го освои со својата Барселона славејќи...

Елиот Самер (25), ќерката на познатиот музичар Стинг и Труди Стајлер, во интервју за „The Evening Standard's“ призна дека е геј и притоа додаде...

На сите веќе ни стана јасно дека Македонецот Дарко во „Големиот брат“ е вљубен во Тина од Риека. Иако спијат во ист кревет и разменуваат...

Само неколку денови откако проговори за неговата поранешна зависност од пластичните операции, актерот Реид Ивинг со објава на Твитер откри дека е геј. Ред Ивинг...

Изминатата недела се шушкаше за тоа кој е актерот кој е ХИВ позитивен. Денеска и официјално беше потврдено и тоа што на големо се...

Музичкото списание „Билборд“ објави дека поп дивата ја именува за „жена на годината“, затоа што Лејди Гага била „највлијателниот соговорник во 2015 година“ во...

Една од најпознатите старлети на денешницата и, како што најавува сама, идна музичка ѕвезда, Кајли Џенер откри колку пати ја искористила помошта на естетската...