Тагови Постови тагирани со "прилеп"

Таг: прилеп

По одличниот настап на „Пиво фест“ во Прилеп, Северина реши да сподели фотографија од настапот. Пејачката на Инстаграм објави фотографија од публиката направена со Дрон. Многу...

Синоќа во Прилеп заврши 15-тото издание на „Пиво Фест“. На последната вечер настапија Димитар Андоновски со Тајфата, Џамбо Агушеви оркестар и балканската мега ѕвезда...

Една од најпознатите српски пејачки, Рада Манојловиќ ги збудале посетителите на „Пивофест“ во Прилеп. Таа синоќа имаше неверојатен настап во кој покрај песните во преден...

Изминативе четири дена, Прилеп беше домаќин на фестивалот на пивото, „Пивофест 2016“. Во текот на фестивалските денови на сцената застанаа музички ѕвезди од земјава и...

Марјана Станојковска втора година по ред е водителка на прилепскиот „Пивофест“, а како и минатата така и оваа публиката ја почести со провокативни изданија. Фестивалот...

Синоќа заврши 14-то издание на фестивалот на пивото, „Пивофест“ во Прилеп, каде настапија едни од најголемите македонски и балкански ѕвезди. Помеѓу изведувачите кои се појавија...

Публиката со нетрпение го очекува најновото издание на фестивалот на пивотот „Пивофест 2016“ кој ќе се одржува од 14 до 17 јули. Иако програмата сеуште...

Од 14 до 17 јули ќе се оддржи најновото издание на фестивалот на пивото „Пивофест 2016“. За овој 14. по ред „Пивофест“, организаторите се...

Пред големиот христијански празник Прочка кога сите се подготвуваат да го прослават со своето семејство, нашата фолк пејачка Елена Велевска реши овој викенд да...

Во ликовниот салон на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп вечер ќе биде отворена изложба на дела од 52. Струмичка ликовна колонија на...