Тагови Постови тагирани со "промоција"

Таг: промоција

Дара Бубамара направи промоција на новиот албум „Биографија“, а забавата се одржа на сплав каде таа пристигна со глисер. „Се напив виски за да дојдам...

Српската пејачка Сека Алексиќ одржа спектакуларна промоција на новиот албум „Кома“ во вилата Јелена во Белград која беше премала за да ги прими сите...

Таа има своја линија на долна облека, а за нејзина промоција очиглено не и се потребни модели. Станува збор за Коко Ти и нејзината колекција...

Роузи Хантингтон-Вајтли е уште една ѕвезда во низа која минатата недела објави дека е бремена. Таа преку Инстаграм фотографија го покажа бременото стомаче. ...

На Кајли Џенер повеќе од јасно и е дека сексот и голотијата продаваат! Тинејџерката за промоција на новата линија облека која ја има со нејзината...

Даниел Кајмакоски неколку пати изјави дека работи на нова музика, а од неодамна се појавија и фотографии од снимањето на новиот спот. Спотот во кој...

Со промоција на книгата „Патникот“ од Борче Грозданов вечер во Порта Македонија ќе биде означен почетокот на Фестивалот на чајот и читањето, во организација...

Групата Coldplay викендов ја промовираше новата песна насловена „Hymn for the Week" и спотот за истата, каде гостува музичката ѕвезда Бијонсе. Бијонсе има појавување во...

Книгата „Утринска молитва“ на струшкиот писател Петко Шипинкаровски ќе биде промовирана денеска во Клубот на љубители на книгата при ЗП Солидарност во Скопје. Промотори...

Промовирана е најновата и досега необјавена песна на најголемиот македонски пејач Тоше Проески. Се работи за песната “If you wanna leave me”, единствено снимена на...