Тагови Постови тагирани со "прстен"

Таг: прстен

Хелена Роза ужива во деновите поминати со своето семејство, а тазе мајката го прослави својот 40-ти роденден. На забавата присуствуваше нејзиниот партнер Игор, ќерката Кјара...

Принцот Хари наводно ја запроси својата девојка, актерката Меган Маркл, а тоа го направил за време на кампирањето во Боцвана. Британските медиуми велат дека актерката...

Катарина Ивановска пред неколку месеци стана мајка и на свет го донесе синот Вања. Моделот е во долгогодишна врска со нејзиниот партнер Џобе со...

Миранда Кер пред две недели се омажи на тајна церемонија, а јавноста сеуште ја нема видено венчаницата на моделот или можеби дел од атмоферата. Но,...

Ариана Гранде се врати на местото на злосторот и на терористите им одржа лекција за храброст и емпатија. Младата поп ѕвезда во Манчестер одржа концерт...

Откако во 2014-та година се разведе од Марко Јариќ, Адриана Лима често ја поврзуваа со многу момци, но со никој сериозно. Се до моментот кога...

Јана Бурческа синоќа не успеа да се пласира во финалето, но секако оваа Евровизија ќе ја памети цел живот. Откако со промо видеото објави дека...

Корисниците на социјалните мрежи напишаа безброј коментари за начинот на кој оскаровката Никол Кидман ракоплескаше на Оскарите оваа година и која е причината поради...

Синот на фолк ѕвездата Цеца, Вељко Ражнатовиќ на својата девојка за роденден ѝ подари буќет црвени рози, но и уште нешто со нив. Манекенката Ана...

Модните избори на Кејт Мидлтон се секогаш главна тема помеѓу модните критичари, но овој пат фокусот е на принцот Вилијам. Војводката секогаш изгледа различно, но...