Тагови Постови тагирани со "развод"

Таг: развод

Афера, скандал, љубовен тријаголник, вонбрачен излет... врската на Соња Вуксановиќ и Марко Јариќ сеуште е главна тема во јавноста. Сепак екс сопругот на Соња, Жељко...

По нејзиниот развод од принцот Чарс, приватниот живот на принцезата Дијана стана вистинска мета за папарците. Иако таа продолжи со хуманитарната работа, сепак сите се...

Откако ја изненади јавноста дека сеуште не се развела од сопругот Милан, Дара Бубамара продолжува и понатаму да ги шокира сите. Пејачката ужива во љубовта...

Осум месеци по нивниот развод, светските медиуми пишуваат дека Бред Пит и Анџелина Џоли се на работ да се смират. Двојката наводно се смирила и...

Српскиот кошаркар, Марко Јариќ пред две години, веднаш по разводот со Адриана Лима, се впушти во љубовна врска со моделот Душица Савиќ. Детали за нивната...

Бред Пит конечно си ја отвори душата по разводот со Анџелина Џоли, а тоа го направи во интервјуто за магазинот „GQ“. Тој зборува за целиот...

Бред Пит го направи своето „враќање“ по тешката година и случувања кои се надеваме дека се минато. 53-годишниот актер се најде на насловната на магазинот...

Српската пејачка Наташа Беквалац ги збуни своите фанови со гласините дека повторно се мажи. Наташа на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира...

Светот од неодамна дозна за разводот на Мел Би од сопругот Стефан Белафоте, а како причина за крај на бракот е наведено семејното насилство. Во...

Амбер Херд кон почетокот на годината се разведе од славниот актер Џони Деп, но по се изгледа не и требаше многу време за повторно...