Тагови Постови тагирани со "развод"

Таг: развод

Анџелина Џоли и Бред Пит се откажаа од разводот кој го покренаа пред неколку месеци. И додека сите мислат дека на повидов е смирување за...

Помина речиси цела година откако Бред Пит и Анџелина Џоли соопштија дека се разведуваат, но нивните пријатели сметаат дека нема воопшто да дојде до...

Крис Прат и Ана Фарис се новата славна двојка која реши да стави крај на својот брак. По 8-години заедно парот ја објави веста...

По рaзводот од Бред Пит, Анџелина Џоли целосно им се посвети на децата и на својата хуманитарна работа. Актерката за „Vanity Fair“ реши да...

Анџелина Џоли за „Vanity Fair“ го даде своето прво интервју по разводот со Бред Пит. Во истото отворено зборува за пропаднатиот брак, признавајќи дека работите...

Џереми Микс или попознат како најзгодиот затвореник, по 8-години брак се разведува! Веста за разделбата со сопругата Мелиса Микс доаѓа по неговата афера со Клое...

Со недели се зборува за разводот на Аца Лукас по аферата на неговата сопруга Соња Вуксановиќ. И додека сите пишуваат за тоа, пејачот веќе си...

Сеуште законската сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ реши да се почести со нов стан во една елитна населба во Белград. Дизајнерката веќе разгледала неколку...

Кога српските медиуми објавија дека Аца Лукас има нова девојка, многумина не можеа да поверуваат дека толку брзо најде замена за сопругата Соња Вуксановиќ. Но,...

Разделбата на Аца Лукас од сопругата Соња Вукасановиќ е главна тема во балканските медиуми, а пејачот во вторникот и официјално поднесе документи за развод....