Тагови Постови тагирани со "ракомет"

Таг: ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа славеше голема победа против репрезентацијата на Исланд. 30-25 беше крајниот резултат постигнат на теренот во „ Борис Трајковски“. Со ова Македонија...

Репрезентацијата на Хрватска синоќа го совлада Египет со 21:19 во последното осминафинале на Светското ракометно првенство што се одржува во Франција. Иако крајниот резултат е...

По комплетираното второ и веќе почнато трето коло од Светското првенство во Франција, Македонија може да биде горда затоа што го има најдобриот стрелец. Тоа...

Врвните клубови и спортисти задолжително практикуваат „ледена бања“, како метод за рекуперација на мускулите по интензивен напор. Тоа не го одминува и нашиот Кире Лазаров,...

По подолга пауза поради ЕП во Полска, од утре продолжуваат возбудувањата во машката Лига на шампионите, со средбите од 11. коло. Повеќе на www.sportmax.mk

Средниот бек на Кил и на шпанската репрезентација Жоан Кањелјас (29) е новото засилување на Вардар, со кого потпиша тригодишен договор. Во саботата во...

Будуќност извојува висока победа во Данска, над екипата на Мидтјиланд и го задржа првото место во групата, кое го дели со екипата на Ѓер....

Полицијата објави нови детали од завчерашниот инцидент во кој беше повреден македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов. Според МВР, околу 4 часот, на улицата Костурски херои...

Поради прекршување на правилата на однесување, а согласно Дисциплинскиот правилник на клубот, играчите Стојанче Стоилов и Дејан Манасков се казнети со двонеделена суспензија, објави...

Пред самиот финиш од Европското првенство во Полска. Познато е дека македонската репрезентација ќе се најде во првиот шешир пред ждрепката за мундијалскиот бараж. Ждрепката за...