Тагови Постови тагирани со "роналдо"

Таг: роналдо

На социјалните мрежи се појави фотографија од тренингот на Реал во Скопје, на која наместо Роналдо во прв план беа познатите влечки „малтерки“. На фотографијата...

Денеска во Скопје ќе се игра финалето од УЕФА купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Фудбалските ѕвезди пристигнаа вчера во нашата метропола, а помеѓу...

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед денеска пристигнаа во Скопје, но огромното обезбедување им „забрани“ на фоторепортерите да ги овековечат мегаѕвездите на двата...

Поточно станува збор за вооружени цариници кои вчера направиле ненајавена инспекција на јахтата на Роналдо. Ѕвездата на Реал Мадртид морал да ја закотви јахтата на...

Кристијано Роналдо моментално ужива на Ибица, а тоа го прави заедно со пријателите и девојката Георгина Родригез. Тој е под лупата на папараците откако минатиот...

Ѕвездата на Реал Мадрид, Крисијано Роналдо стана татко на близнаци кои ги доби од сурогат мајка, а фудбалерот реши да ја објави првата фотографија...

Шпанските медиуми на големо пишуваат дека Кристијано Роналдо повторно ќе стане татко, а неговата избраничка гордо го покажа зголемениот стомак. Пред неколку дена Кристијано постави...

Џулија Робетс без сомение е една од најпознатите актерки во Холивуд, но никој не очекуваше таа да е омилена на Меси. Фудбалерот по завршувањето на...

По информациите кои неодамна излегоа во јавноста дека Кристијано Роналдо силувал девојка, па и платил 375 долари за да молчи, уште детали почнаа да...

Ѕвездата на Реал Мадрид со сите сили се труди својот приватен живот да го задржи подалеку од оќите на јавноста, но британските и португалските...