Тагови Постови тагирани со "свадба"

Таг: свадба

Пипа Мидлтон овој викенд ја имаше својата венчавка од соништата со нејзиниот избраник Џејмс Метјус. Судбоносното „ДА“ таа го изговори во фустан со потписот на...

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот беа дел од сведбената церемонија на нивната тетка Пипа Мидлтон. Шарлот беше преслатка мала деверуша, а Џорџ беше неодолив во...

Лила Филиповска зад себе има два брака, а моментално е во хармонична врска која ја крие далеку од очите на јавноста. Но, ајде да се...

На Анастасија Ражнатовиќ буквално и било сеедно кога дознала дека нејзиниот бивши дечко, Милош Теодосиќ се жени. Тој ова лето ќе и се заколне на...

Македонската водителка, Милена Антовска минатиот викенд се омажи за својот избраник Гордан. Двојката се заколна на вечна љубов во манастирот Бигорски, а денес започна свадбената...

Македонската водителка, Милена Антовска, продолжениот празничен викенд го искористи да ја круниса својата љубов во брак! Водителката и нејзиниот избраник Гордан Станковски се венчаа во...

Српската пејачката Александра Пријовиќ и нејзиното момче Филип Живојиновиќ, оваа сабота ќе се заколнат на вечна љубов. Тие двајца поради непредвидени околности, изненадно донеле одлука...

Српската пејачка Наташа Беквалац ги збуни своите фанови со гласините дека повторно се мажи. Наташа на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира...

Маја Волк наскоро ќе го изговори судбоносното „да“ со гркот Никос, а поради ова таа одлучи во шестата деценија од животот да направи тетоважа. Таа...

Пипа Мидлтон на својата свадба следниот месец сигурно ќе ја покани Меган Маркл, но на нејзината покана стои едно правило. Актерката нема да присуствува на...