Тагови Постови тагирани со "сиднеј"

Таг: сиднеј

Принцот Хари беше во посета на Сиднеј каде ги промовираше параолимписките игри „Invictus games“ кој се под негово покровителство. Времето во Австралија не го послужи,...

Во светските медиуми денеска беше објавена веста за скандал на македонска венчавка во Австралија. Венчавката на Метју Карионе и Ребека Бечваровска станала хаос откако се...

Без сомнение ќе констатираме дека македонската дијаспора е една од највеселите, посебно нашинците во Австралија. Па како и секоја година така и оваа добиваме урнебесно...

Студенти по ветеринарнa медицина од Универзитетот во Сиднеј се сликале голи за календар за да соберат пари за отстранување на последиците од сушата, која...

Авион на компанијата „Квантас“, најголемата авиокомпанија во Австралија, за влакно избегна удар од гром за време на слетување на аеродромот во Сиднеј. Во вторникот, најголемиот...

Познатата австралиска актерка Кејт Бланшер и нејзиниот сопруг, театарскито продуцент Ендру Аптон, посвоија девојче. Покрај трите биолошки синови кои ги имаат, од сега Вивиен...

Жителите на Самоа и Божиќниот остров во Тихиот океан први ја дочекаа Новата 2015 година. Точно во 11 часот по средноевропско време, за жителите на...

Повеќе од 2.500 Дедо Мразовци учествуваа во добротворната трка долга 5 километри на улиците на Сиднеј со цел да се соберат пари за детска...

Во еден трговски центар во Сиднеј, Австралија, изградено е Божикно дрвце тешко три ипол тони и високо 10 метри. За да го направат дрвото им...

Анџелина Џоли и Бред Пит е во брак три месеци, а како што пишува „Radar Online“, првите несогласувања меѓу нив веќе се појавиле. Поради промоцијата...