Тагови Постови тагирани со "скопје"

Таг: скопје

Најдобрата дискотеката во Скопје - Central Park со гордост ви најавува две големи ѕвезди со забава која што ќе се памети. Овој четврток 24...

Неофицијално, играчите на Реал, синоќа, дури не сакале да излезат во ресторанот за да вечераат, пишува спортскиот портал Спортмедиа Нивното барање било, сите да добијат...

Скопје е зафатен од висок топлотен бран со денови, па темепратурите го надминуваат и 40-от степен. На вчерашната прес конференција, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе...

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед денеска пристигнаа во Скопје, но огромното обезбедување им „забрани“ на фоторепортерите да ги овековечат мегаѕвездите на двата...

Македонскиот екс водител, Дамјан Дрековски постојано е на релација Скопје-Дубаи, а во пресрет на Супер Купот реши да нарапви видео од скопскиот аеродром. Предупредувањата на...

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека поради одигрувањето на суперкупот на УЕФА (закажан за 08.05. на фудбалскиот стадион – Арена “Телеком“ во...

Скопје оваа година ќе биде домаќин на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот...

Лила во последно време е позната по своите провокативни комбинации со кои најчесто ги истакнува своите нозе. ⚖️⚖️⚖️ #whitedress #nightout #whiteparty...

На старото место на McDonalds,во Центар,на Рекорд вчера се отвори место кое е пријатно,поинакво и фраерско. Ентериерот не потсетува на шаблонските амбиенти што ги ниди...

Животната драма на македонскиот фризер и стилист, Љупчо Петрушевски - Бубе минатата година ја потресе македонската јавност, а сега е време да ја покажеме...