Тагови Постови тагирани со "слаткаристика"

Таг: слаткаристика

Живееме во време, во кое ЛУЃЕТО се делат по етничка, вероисповедна, СТАТУСНА и по уште каква не припадност. Но, љубовта не знае за предрасуди, а...

По инцидентите кои се случија во Македонија, сите медиуми, но и социјалните мрежи буквално „горат“ од коментари, спротиставени ставови, анализа на ситуација... Пред Собранието на...

Новогодишната прослава на скопскиот плоштад денес официјално беше откажана откако Град Скопје објавија дека парите се пренаменети за хуманитарни цели. По објавата се крена многу...

Колку е некој популарен во светски рамки во денешно време се прегледува преку посетите на YouTube. Но, дали некогаш сте се запрашале кој го има...

Со манифестацијата „Бело лето“ од денеска официјално почнува летната туристичка сезона во Охрид. Во рамки на манифестацијата, која ќе трае до 5 јули,...

Слаткаристика ја промовираше новата песна „Оф Мори Мајко“ која за неколку часа стана вистински хит на социјалните мрежи. Песната нема стандарден видео запис, туку...

По големите концерти во Метрополис Арена и Арената Борис Трајковски, по 3 годишна пауза во главниот град, оваа сабота (13ти јуни) Слаткаристика ќе одржи...

Слаткаристика во саботата го одржа најавениот концерт во концертната сала од клубот Mixtape 5, во Софија. Капацитетот на салата беше исполнет, а нашиот Хип...

Слаткаристика и неговиот тим од Иноватива Груп денес патуваат за Софија, спремни за одржување на концертот кој беше најавен пред 2 месеци. Со почеток...

Слаткаристика викендов, во саботата, го оддржа најавениот концерт во Банско, во диско клубот „Jack`s House“. На сцената заедно со него се претставија Аце НЛ и...