Тагови Постови тагирани со "совет"

Таг: совет

Хрватската пејачка Северина Којиќ, која е во третиот месец од бременоста, одбива да ги следи советите на лекарите да не настапува поради ризичната бременост. „Бременоста...

Принцот Вилијам заедно со војводката Кејт Мидлтон оваа недела ја посетија болницата за хронично болни лица во Лутон, Англија. За време на посетата принцот се...

Некој се потрудил и одлучил да сподели совети како да победите во популарната игра „икс-нула“. Едноставно погледнете го ова видео и научете. Секогаш почнувајте од аголот,...

Британските медиуми денеска ја пренесоа веста дека актерката Ким Катрал (59), најпозната по улогата на Саманта во серијата „Сексот и градот“, морала да се...

Табата Кофи, стилистка, авторка и водителка на реално шоу, своите фанови секојдневно ги советува за нега на косата. Во последното интервју таа разговараше за миењето...

Многу жени би сакале да имаат долга коса, но некогаш тоа е невозможно и тоа поради различни фактори. Постои решение во еден мал трик. Врзете...

Иако косата најмногу ја негуваме додека е водена со нанесување на разни балзами и препарати за коса, постои една работа која поголемиот дел од...

Седечкиот начин на живот полека не дебелее и ни го уништува 'рбетот, а еве што за тоа вели еден германски ортопед кој баш не...

Од пратечки вокал во групата Spice Girls, до денеска Викторија помина долг пат, за време на кој медиумите и јавноста не беа баш благонаклонети...

Риалити ѕвездата не води сметка за хигиената и здравјето, туку најважно и е секогаш убаво да изгледа пред камерите. Ким Кардашијан откри дека не секогаш...