Тагови Постови тагирани со "сопруга"

Таг: сопруга

Саша Матиќ во 2003-та година се ожени со неговата девојка Анѓелија, која ретко се појавува во јавност. Таа е посветена сопруга и мајка на ќерките...

Грчкиот пејач Сакис Рувас по 14 години заеднички живот и 4 деца со манекенката Катија Зуголи конечно се ожени. Како пишуваат медиумите, парот се венча...

Информацијата дека Соња Вуксановиќ го изневери Аца Лукас со Марко Јариќ е главна вест во јавноста веќе неколку дена. Но, ни Аца не бил цвеќе,...

Силвестер Сталоне може да се пофали со среќен и хармоничен брак веќе 20-години. Актерот е во брак со бившата манекенка, Џенифер Флавин со која има...

Српската пејачка Маја Николиќ ја обвини сопругата на Шабан Шаулиќ за киднапирање. Маја тврди дека Гордана ја ставила во гепек поради тоа што го бакнала...

Откако се појави на музичката сцена, Здравко Чолиќ стана миленик помеѓу жените. Поради обожавателките кои го пратеа во чекор, пејачот за време на богатата кариера...

Вчера во медиумите беше објавена веста дека Бен Афлек успешно ја завршил рехабилитацијата, односно се изборил со својот порок - алкохолот. Во соопштението на актерот...

Популарниот фолк пејач Аца Лукас веќе неколку години е во среќен брак со Соња Вуксановиќ. Тие пред 6 години станаа родители на нивната ќерка Викторија,...

Бојан Ивановски, екс сопругот на Елена Ристеска стана татко по прв пат. Тој и неговата сопруга Лина Ивановска станаа родители на ќерка. Малата принцеза го...

Познатиот српски пејач и Жељко Јоскимовиќ и неговата сопруга Јована ја искористија паузата од обврски и појдоа во познатото зимско одморалиште Ортисеи, каде уживаат...