Тагови Постови тагирани со "сопруг"

Таг: сопруг

Пред бракот со Аца Лукас, Соња Вуксановиќ беше во брак со Жељко Шашиќ кој го изневери и остави поради пејачот. Но, историјата очигледно се повторува! Српските...

Последните неколку месеци, Лепа Брена имаше премногу обврски, а лудото темпо на живот ја чинеше здравје. Пејачката реши да одмори па заедно со сопругот Боба...

Бојана Атанасовска-Скендеровска наскоро ќе стане мајка за прв пат! Македонската пејачка и водителка е во второто тромесечје од бременоста, а со сопругот Васко се во...

Јована Јоксимовиќ која со Жељко го има синот Коста, а на пат е и принова од близнаци, реши да раскаже за нејзината врска со...

Српската пејачка Сека Алексиќ одржа спектакуларна промоција на новиот албум „Кома“ во вилата Јелена во Белград која беше премала за да ги прими сите...

Само година дена по убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, во медиумите почна да се шпекулира дека нејзиниот сопруг, Зоран Марјановиќ е повторно заљубена. Зоран неодамна...

Мел Би и нејзиниот сопруг ја поканиле пејачката Рита Ора да им се придружи во нивниот дом. Поканата за да го делат креветот ја добила...

Српската пејачка Сека Алексиќ го прослави својот 36-ти роденден во кругот на најблиските пријатели и сопругот Вељко. Вељко на Сека и донесе огромна торта за...

Навивачите на Бешикташ го прогласија сопругот на Јелена Карлеуша виновен за испаѓањето од Лига Европа, порадо промашениот пенал. Бешикташ не продолжи во полуфиналето бидејќи Душко...

На српската пејачка Ана Николиќ и се слошило кога слушнала дека нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста учествувал во тепачка, поради што и скокнал притисокот,...