Тагови Постови тагирани со "срце"

Таг: срце

Леонардо Ди Каприо ги загрижи фановите, откако во Њујорк беше забележан како носи апаратче за срце. Станува збор за монитор кој ги мери отчукувањата на...

Џими Кимел едвај ги задржа солзите во монологот во неговата емисијам додека објаснуваше за и операцијата на неговиот тукушто роден син. Млечкиот борец Били веднаш...

Џорџ Мајкл на 26-ти декември минатата година почина во својот дом во Лондон. И откако поминаа два ипол месеци од неговата смрт, конечно пристигна обдуцискиот...

Лила Филиповска несомнено е обожавана од македонската јавност, но и од нејзините колеги. Убавата водителка се пофали со пакет црвени рози, но и нацртано срце...

Ријана е заљубена до уши, а тоа го потврдува и нејзиното последно појавување. 28-годишната пејачка се потруди сите да гледаат во неа откако во Њујорк...

Познатиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ е уплашен поради своето здравје бидејќи абдоминалната аорта, која поради запушување веќе две години му прави проблем, можно е да...

Настапот на Дунавка Трифуновска кога ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015, кој се одржа во Бангког, Тајланд, остана запомнет по нејзиното специфично претставување и по неуспешниот обид...

Кога еднаш ќе си заминеме од овој свет, веројатно нема да се прашувате што ќе биде со вашето тело, но пронајдовме одговор за сите...

Кај луѓето кои конзумираат три до пет кафиња дневно забележан е помал ризик од предвремена смрт како последица од срцеви болести, дијабетес и Паркинсонова...

Пријатниот ноќен сон е важен за вашето тело. Но, многу од тоа зависи и од вашата положба додека спиете. Положбата во која спиете ви помага...