Тагови Постови тагирани со "сцена"

Таг: сцена

Бритни Спирс доживеа инцидент за време на нејзиното шоу во Лас Вегас. На сцената се појави маж кој наводно сакал да ја нападне пејачката...

Лепа Брена е позната по нејзините незгоди на сцена, најчесто нејзиното паѓање на настапите. Последниот гаф и се случи на сцена во Књажевац кога не...

Блу Ајви го има наследено талентот за танцување од својата мајка Бијонсе, а новото видео само го потврдува тоа. 5-годишната Блу беше центарот на вниманието...

Селин Дион на Билбордовите музички награди имаше емотивен и моќен настап изведувајќи ја легендарната „My heart will go on“. По точно 20-години првата изведба во...

Моника Белучи оваа година е домаќинка на 70-ото издание на Канскиот филмски фестивал. Убавата италијанка која е позната по воздржаноста и префинетоста на синоќешното отворање...

Во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ на изненадувањата им нема крај, па овој пат се случи нешто сосема неочекувано. Јелена Карлеуша покажа дека нејзиниот хумор не...

Денес во Киев ќе се одржи втората полуфинална вечер на која ќе насапи и нашата Јана Бурческа. А, во пресрет на Евровизија ајде да се...

Хрватската пејачка Северина наполни 45 години, а роденденот го прослави во Хрватска и тоа на сцена зошто беше дел од мјузикл. Со неа цело време...

Српската пејачка Јелена Карлеуша две сезони е дел од жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а важи за една од најстрогите членови. Таа на...

Близок сораљботник на Адел откри како пејачката била скриена во голема кутија за да се качи на сцената. Адел била nosena низ публиката во голем...