Тагови Постови тагирани со "тренд"

Таг: тренд

Француската модна куќа „Ветементс“ и култниот бренд Левис создадоа нови фармерки кои сигурно нема да ве остават рамнодушни. Фармерките имаат патент на задната страна, односно...

Кога се во прашање фетишите и трендовите во спалната соба, сме виделе скоро се. Иако така мислевме, сега се појави и нов тренд таканаречен зен...

Сезоната која доаѓа е сезона на промени кога е косата во прашање. Пролет/лето 2017 нуди многу различни фризури; од неон бои на коса, до модерен...

Во сезоната која следува, верувајте дека овие пантолони во разни варијанти ќе бидат најпопуларното модно парче. Иако за нив се вели дека се „најгрдите“ пантолони...

Со почетокот на годината секогаш со нетрпение ги очекуваме новите трендови. Сезоната пролет/лето 2017-та носи многу новитети, но и веќе добро познати кроеви и принтови. Што...

Кога помисливте дека веќе ниеден тренд не може да ве изненади, се појави маникир со жица. Луѓето од секогаш користеле различни техники и предмети за...

Во сезоната која доаѓа ќе се простиме со брановидната фризура и ќе го дочекаме трендот на рамна коса. Светските фризери велат дека треба да заборавиме...

Ким Кардашијан е дефинитивно тренд-сетерка, па што и да облече автоматски е хит помеѓу дамите во светот. Но, нејзиниот последен моден крик не веруваме дека...

Плетените туники покрај тоа што се удобно топло парче за ладните денови, тие се и вистински хит оваа сезона. Па сосема очекувано Лила Филипвоска се...

Северина Којиќ уредно ги следи сите трендови и ужива во модата, па на Инстаграм објави фотографија со која покажува дека е „рамо до рамо“...