Тагови Постови тагирани со "турнеја"

Таг: турнеја

Со концертот во Банско во саботата започна најголемата македонско-бугарска турнеја, насловена „One Love“. По спектакуларното отворање во Бугарија забавата се сели во Македонија, поточно во...

Живееме во време, во кое ЛУЃЕТО се делат по етничка, вероисповедна, СТАТУСНА и по уште каква не припадност. Но, љубовта не знае за предрасуди, а...

Српската пејачка Јелена Карлеуша, како што пишува српски „Курир“, за четири настапи на турнејата во САД, заработила 200.000 долари. Карлеуша во Америка ќе престојува до...

Ријана одржа концерт во Даблин, Ирска како дел од нејзината светска турнеја „Анти“. Но, концертот не се одвиваше по предвидениот тек. Ријана доцнела 30-на минути, а...

Ријана моментално е на својата светска турнеја „АНТИ“, каде го промовира истоимениот албум и нова музика. Но, што се случува кога на концерт ќе му...

Фолк пејачот Наум Петрески тврди дека со два настапи во Македонија за новогодишните празници извадил повеќе пари отколку на целомесечна турнеја во Америка. Прозван на...

Мадона е уште една славна личност која му оддаде почит на Девид Боуви. Поп кралицата тоа го направи на својствен, оригинален и театрален начин за...

Ријана моментално е на заслужен одмор откако со месеци е затворена во студио и работи на нејзиниот осми студиски албум „Anti“. А, каде ќе се...

Славниот музичар Скот Вејланд е пронајден мртов во автобусот за турнејата во Минесора. Скот бил на турнеја со неговиот бенд „Scott Weiland & The Wildabouts“. Извор...

По големиот успех на синглот „Hello“ и албумот „25“, пејачката Адел следната година ќе започне со нејзината турнеја. Во рамките на истата, таа концерти...