Тагови Постови тагирани со "фејсбук"

Таг: фејсбук

Маж беше осуден на две години во затвор откако го загрози животот на едно бебе само поради лајкови на Фејсбук. Мажот кој од прозорец го...

Лила Филиповска на социјалните мрежи секојдневно објавува фотографии од своите модни комбинации пред снимањата на квизот „Се или нешто“. Водителката последно објави фотографија на која...

Македонското рнб дуо „ДНК“ во петок прославуваат 15-години од нивното постоење на музичката сцена. Јубилејот ќе го прослават со нивните пријатели, колеги, соработници и фанови...

Кога во јавноста се појави „информацијата„ дека Јелена Карлеуша има огромен тумор во стомакот и мора да оди на операција, фановите останаа во шок. Пејачката...

Пејачката Јелена Карлеуша се огласи по повод гласините кои кружеа по медиумите дека пејачката има тумор во стомакот со големина на детска глава. „По повод...

Родителите на децата со посебни потреби веќе трет ден престојуваат во шатори во паркот Жена Борец. Нивната единствена цел е да ги соберат потребните потписи...

Oсновачот на најпопуларната социјална мрежа Фејсбук, Марк Зукерберг и неговата сопруга Присила Чен ќе станат родители на уште едно девојче. Парот ја објави веста на...

Боки 13 смисли начин како да ги изненади своите фанови со навистина луксузен подарок, барем дамите. Тој на Фејсбук напиша дека неговиот 40.000 следбеник ќе...

По телевизиското емитување на годинешното издание на „Златна Бубамара“, Боки 13, преку социјалните мрежи упати јавна критика до организаторот, а и за пејачката Сара...

Наум Петревски освен по добрата песна, е препознатлив и по својата љубов кон ловот. Пејачот на социјалните мрежи знае да се пофали со својот улов,...