Тагови Постови тагирани со "фризура"

Таг: фризура

Сека Алексиќ од како го роди синот Јаков своето слободно време му го посветува на него, но сепак наоѓа време и за себе. Освен што...

Русата коса е нејзиниот заштитен знак, но таа е минато на Кејт Хадсон. За потребите на новиот филм „Sister“ актерката ја ишиша косата, а на...

Кејт Мидлтон е голем љубитен на тенис, па не сме изненадени што ја видовме на трибините на Вимбелдон. Војводката од Кембриџ го бодреше Енди Мареј,...

Бела Хадид се појави на црвениот тепих на CFDA модните награди, каде едвај ја препознавме. Моделот се одлучи за розев блејзер/фустан кој и прилегаше одлично,...

Познатата пејачка Селена Гомез беше позната по својата убава долга густа коса, но со новата фотографија која ја објави на својот профил на Инстаграм...

Иако двете се трендсетерки, Кејти Пери одлучи да ја ископира Ким Кардашијан. 32-годишната пејачка ја предизвика Ким, правејќи идентична фризура како нејзината, две долги внатрешни...

Познатата манекенка, а сега и актерка Кара Делавињ ја ишиша својата долга руса коса. 24-годишниот модел за главната улога во филм ги скрати своите долги...

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна, собра храброст да направи фризура за која многу жени немаат. Таа одлучи да ја скрати својата долга коса. Иако често ги...

Кристин Стјуарт многу често ја менува својата фризура, а сега отиде буквално во крајност. Ѕвездата на „Твајлајт“ реши да ја ишиша својата коса, а новиот...

Кејти Пери и Орландо Блум раскинаа на почетокот на оваа недела, па додека актерот е во прегратките на нова девојка, пејачката се одлучи за...