Тагови Постови тагирани со "фустани"

Таг: фустани

Пред два месеци на свет го донесе своето прво дете, а вчера на Канскиот филмски фестивал го имаше своето деби по породувањето. Ирина Шајк вчера...

Ирина Шајк беше вистинска ѕвезда на Канскиот фестивал, откако се појави на црвениот тепих само 2 месеци по породувањето. Моделот на премиерното прикажување на филмот...

Матурската вечер е еден од најважните настани во животот на секој средношколец. Притисокот што ќе се носи и како ќе се изгледа секако дека постои,...

На францускиот Азурен брег синоќа беше отворено 70-тото издаие на Канскиот филмски фестивал. А, дамите како и секогаш, така и овој пат блеснаа на црвениот...

Додека ги гледавме Принцезата Јасмин, Бела, Пепелашка и Ариел сите ние пропуштивме многу важен факт. Сите омилени хероини од познатите цртани на Дизни се облечени...

Синоќа во Лос Анџелес се одржаа најпрестижните музички награди. На црвениот тепих на Греми се појавија најголемите ѕвезди, а тој претставуваше вистински караван од шаренило,...

Ким Кардашијан и Кендал Џенер блеснаа на сетот на „Ocean's Eight“ во Њујорк. Девојките иако се 15-години разлика сепак овој пат носеа слични тоалети кои...

Српската пејачка Дара Бубамара после операцијата одлучи да целосно да се посвети на себе и реши да одебере фустан во кој ќе ја дочека...

Kејт Мидлтон е позната по тоа што често носи облека во која и претходно се има појавено во јавност, па затоа вистинско изненадување е...

Џиџи Хадид беше водителката на најновите Американски музички работи. Моделот покрај одлично сработената улога на презентерка, изгледаше прекрасно во текот на вечерта. 4 впечатливи фустани, 1...