Тагови Постови тагирани со "хрватска"

Таг: хрватска

Огњен Амиџиќ преку Твитер го кажа своето мислење за пожарите кои се случува во Хрватска, а со тоа разлути многумина. „Навистина не е нормално да...

Откако во самиот финиш на Евровизија, Србија ги додели своите бодови од гласањето, Марија Шерифовиќ не издржа, а да не се јави на социјалните...

За време на втората полуфинална вечер, Марија Шерифовиќ му упати поддршка на хрватскиот претставник, Жак Хоудек. На официјалниот профил на Евросонг беше објавен дел од...

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа славеше голема победа против репрезентацијата на Исланд. 30-25 беше крајниот резултат постигнат на теренот во „ Борис Трајковски“. Со ова Македонија...

Во Хрватска сите очи се вперени во актерот Јанко Поповиќ, откако се појавија негови голи фотографии. Не станува збор за приватни фотографии или хакерски напад,...

Една од најпознатите музички ѕвезди во светот, Џастин Бибер одржа голем концерт во загребската „Арена“. Концертот на Бибер во Хрватска се случи само неколку дена...

Освен што ги воодушеви присустните со својот глас, Лепа Брена уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо. За настапот во Хрватска пејачката се...

Јадранската ривиера успеа да ги маѓепса сите познати личности, а помеѓу нив е и славниот актер Бред Пит. Актерот често ги потенцирал убавините на оваа...

По земјотресот од 26 јули 1963 година, Скопје вчера го доживеа најсилниот потрес во последните 110 години. По двата утрински земјотреса со јачина од 2,9...

Бред Пит за кратко ја посети Хрватска со цел да ги види локациите на кои ќе гради луксузни вили за туристи. Актерот придружуван од...