Тагови Постови тагирани со "хуманост"

Таг: хуманост

Заврши отворениот повик инициран од Септолете Тотал за идентификување на јавна личност која најмногу ја користи моќта на своето грло, промовирајќи активен напор кон...

Зборот хуманост постоел, постои и ќе постои. Но, зборот е само збор кој е низа од гласови- букви. Хуманоста се изразува преку дела. Доблеста...

Жителите на Мјанмар, која е една од најсиромашните држави во Азија, се најхумани луѓе на целата планета, покажува истражувањето на лондонската фондација „Черити“. Жителите на...

Денес има малку примери на позитивни приказни кои ја враќат вербата во луѓето и хуманоста. Една таква хумана приказна доаѓа од Сараево. Имено, сараевчанецот Е.Е., кој...

Убавината и хуманоста годинава ќе се спојат во едно кога е во прашање изборот на најубавата Македонка, која ќе не претставува на Мис Свет,...

Семејство од Мичиген слушалае необични звуци кои доаѓале од одводните цевки кои биле во близина на нивната семејна куќа. Со оглед на тоа што не...

Додека кај нас уличните животни имаат многу малку речиси и никави права и додека „пристојните“ граѓани ги убиваат или трујат сепак има луѓе во...

Потребно е повторно да ја покажеме нашата хуманост на дело, а помошта од македонскиот народ овој пат му е потребна на легендарниот македонски музичар...

Денеска во Капан Ан, со почеток во 23 часот нашиот музичар со интернационална кариера Дуке Бојаџиев пред љубителите на неговата музика ќе одржи концерт. Дуке...

Маја Керова Бабунска од јуни 2010 година се бори со ракот на дојка, кој и покрај хируршкиот зафат и стандардната терапија која уште ја...