Тагови Постови тагирани со "цеца"

Таг: цеца

Јелена Карлеуша синоќа објави видео од својот прв настап, кога имала само 16-години. Ѕвездата тогаш го пеела својот прв хит „Огледалце“. „Ова е мојот прв...

Како што поминува времете, така Цеца се почесто нема проблем да зборува за времето кое го помина во затвор во 2003-та година. Откако 121 ден...

Светлана Ражнатовиќ - Цеца имаше настап во Будва каде на своите фанови им направи ноќ за паметење. Тие уживаа во хитовите на ѕвездата, но и...

Гучи ги има едни од најпопуларните очила за сонце за ова лето, а истите доаѓаат во неколку бои. И додека светските блогерки, пејачки и актерки...

Цеца Ражнатовиќ во моментов престојува во Будва каде ужива со својата ќерка Анастасија и пријателите. Фолк ѕвездата е активна на социјалните мрежи каде објавува интересни...

Цеца Ражнатовиќ со години поради работните обврски поголем дел од летото го поминува на црногорското приморје. Па токму поради ова фолк ѕвездата реши да купи...

Познатиот креатор Саша Видиќ од неодамна гостуваше во емисијата „Rada sam“ каде откри дека десет пати спиел во ист кревет со Цеца. А, една недела...

Цеца Ражнатовиќ имала неколку важни години во својот живот кои се поврзуваат со успешната кариера. Еден од нив е 1987-ма година, кога имала само 14...

Цеца со години е навикната да гази по црвени теписи, но дали е подготвена да згази на своето лице? На социјалните мрежи се појави фотогарфија...

И додека светските ѕвезди на своите рајдер листи имаат неверојатни побарувања, балканските пејачи и пејачки се далеку по скромни. Еве што бараат пред и по...