Тагови Постови тагирани со "шведска"

Таг: шведска

Македонската пејачка Фифи веќе некој период живее во Шведска, а повеќе од очигледно е дека скандинавската клима и одговара. И додека во Македонија постојано наидуваше...

Во саботата на Евровизиската сцена во Стокхолм, одличен настап имаше Џастин Тимберлејк. Пејачот својот перформанс го отвори со хитот од 2003-та година, „Rock Your Body“,...

Нема да им верувате на сопствените очи коа ќе ја видите сличноста на оваа девојка со Адел. Таа буквално е нејзина двојничка! Еленор Хелборг има...

Документарен филм за култниот шведски режисер Ингмар Бергман ќе биде прикажан вечер во Кинотека на Македонија. Во филмот со оригинален наслов „Tresspassing Bergman“, режиран од...

Веќе е познато името на оној кој следната година во мај, во Шведска ќе не претставува на Евровизија. МРТ одлучи честа за претставување на...

Швеѓаните од печењето на компир направиле вистинска гурманска уметност со име - Hasselback Potatoes. Идејата е генијална, затоа што вака подготвен изгледа неодоливо. Компирите можат...

Конрад Анеруд (21) е момче од Шведска кое неодоливо потсетува на славниот актер Леонардо ДиКаприо. За разлика од другите двојници кои се труделе со пластични...

Во организација на Амбасадата на Шведска, вечер и утревечер во Кинотека на Македонија од 20 часот ќе бидат прикажани шведските филмови „Его“ и „Хотел“. „Его“...

Шведскиот модел Елса Хоск влезе во најелитното друштво на „ангелите на Викторија сикрет“. Таа го пополни местото кое остана празно по заминувањето на Карли Клос...

Со 110 голови шведскиот фудбалер е најефикасен во историјата на францускиот клуб. Иако во еден од поинтересните средби од деветтото коло во Лига 1 поведе...