Тагови Постови тагирани со "шминка"

Таг: шминка

Македонската фолкерка, Сани Гроздановска се подготвува за претстојниот „Валандово Фест“ каде ќе се претстави со нова песна. Пејачката иако е во поодмината бременост, таа не...

Оваа недела Бијонсе го прослави својот 36-ти роденден, а по раѓањето на близнаците одморот и е повеќе од потребен. Ѕвездата беше забележана на јахта со...

Латино ѕвездата моментално напорно работи на снимањето на новата сезона од крими серијата, „Shades of Blue“. Но, и покрај сите обврски, Џенифер Лопез секогаш наоѓа...

Иванка Трамп е посветена мајка, бизнисменка и десна рака на нејзиниот татко Доналд Трамп, па нормално е некогаш да нема време за себе. Ова и...

По бурната разделба со Соња Вуксановиќ, Аца е во хармонична врска со Бранислава Пашајлија. Иако таа минатата недела го избриша профилот на Инстаграм, сепак реши...

Наташа Беквалац на своето последно интервју се појави со интересен стајлинг, односно коса која и го прекриваше лицет. Како што дополнително објасни пејачката, се разбудила...

Кајли Џенер моментално престојува во Лондон, каде се обиде да го скрие своето лице од папараците. Тинејџерката преку главата стави ќебе со кое едвај гледаше...

Кардашијанс се познати по неколку работи, а за нивната беспрекорна шминка често се зборува. Ким која го започна трендот на контурирање сега има и сет...

Латино убавицата, Софија Вергара спаѓа во најубавите жени на светот, а секој пат кога ќе се појави на црвениот тепих остануваме без зборови. Но, 44-годишната...

Катарина Ивановска по раѓањето на синот Вања му се врати на вежбањето и тоа беше првата фотографија која таа ја објави на социјалните мрежи. Но,...