Тагови Постови тагирани со "шоу"

Таг: шоу

Синоќа во Музејот на современа уметност се одржа хуманитарниот настан „Од мајсторите за мајсторот“ на кој беа собрани средства за следната операција на Љупчо...

Дара Бубамара ги шокираше сите откако во емисијата „Ami G Show“ без пардон изјави дека е бремена! Во таблоидите пишува многу за твоето момче, каква...

12-те кумановчиња на возраст од 12 до 8 години дел од танц групата „Funny kids“ го воодушевија жирито на талент шоуто „Јас имам талент“...

„Скандал. За мене ова е скандал“, беше коментарот на Раста кога еден од натпреварувачите во шоуто „Јас имам талент“ се соблече гол на сцената. Тој...

Синоќа во Париз се одржа шоуто кое со нетрпение го очекуваме цела година. Ангелите на „Victoria's Secret“ уште еднаш продефилираа на „волшебната“ модна писта во...

Реалното шоу „Keeping Up With Kardashians“ е на пауза по немилите настани кои се случуваат во семејството на славното семејство. Снимањата беа откажани по грабежот...

Скопје минатата недела беше домаќин на францускиот стил и современата убавина преку „make-up“ шоуто на „Ланком“. Ивана Лисак, националниот мејк ап артист на францускиот бренд...

Долго време се шпекулираше за иднината на оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“ бидејќи дојде до големи промени. Шабан Шаулиќ го напушти ова шоу, а...

Тоа не е искуство коа сакате да го споделите со семејството. Во шоуто на Џими Кимл, гостин беше раперот 50 Цент кој сподели едно непријатно...

Струмичанецот Мите Стоилков е победникот на втората сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“. Ова популарно натпреварување траеше 10 месеци, а нашиот претставник Мите од...