Тагови Постови тагирани со "штип"

Таг: штип

Во Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип вечер ќе биде изведена модерна балетска претстава која е најново остварување на кореографите Игор Киров и...

Во Домот на млади во Штип, денеска и утре со „Недела на Француски и Шпански филмови“, продолжува Второто издание на Фестивалот ...

Во галеријата Безистен на Заводот-Музеј Штип вечер во 20 часот ќе биде отворена изложба на академскиот уметник Вељо Ташовски. Изложба е во организација на...

Од минатата година Макфест доби едно поинакво руво од она што го паметиме за изминатите 28 години. Но, ајде ќе речеме дека новитетите и измените...

Втората полуфинална вечер на јубилејното 30-то издание на „Макфест“ се одржа вчера во Штип. На сцената на сомот на културата „Ацо Шопов“ беа избрани и...

Градот под Исарот деновиве дише во фестивалски дух, динамика и многу македонски естрадни имиња кои оваа седмница се присутни во Штип по повод одржувањето...

Црвениот крст на Република Македонија денеска информира дека е потребно да се обезбедат дополнителни количини вода за пиење за населението во Струмица, Чешиново-Облешево, Штип, како...

Л.С. (84) од Виница пред два дена била донесена во коматозна состојба во штипската клиничка болница. Таа претераала со пиење на греана ракија, а лекарите...

Во селото Пушче, кое се наоѓа на 20 километри од Штип, има само шест куќи и 15 луѓе. Еден од тие 15 луѓе е и...

Борче Сребренов јасновидец од Штип, манастир „Воскрсение“ го кани Иван на двобој за да си ја измерат силата. Така напиша во коментар кај ивановата пациентка...