Тагови Постови тагирани со "љубов"

Таг: љубов

Кејти Холмс и Џејми Фокс конечно ја потврдија својата врска со првото заеднично појавување во јавност. Не станува за официјално појавување, напротив опуштено издание на...

Мелита Ракичевиќ со полна пареа ужива во животот, поточно новата врска. Македонската екс водителка конечно на Инстаграм го покажа своето момче. Иако неговото име и презиме...

Јована Јоксимовиќ која со Жељко го има синот Коста, а на пат е и принова од близнаци, реши да раскаже за нејзината врска со...

Маја Волк наскоро ќе го изговори судбоносното „да“ со гркот Никос, а поради ова таа одлучи во шестата деценија од животот да направи тетоважа. Таа...

Православните верници во недела го празнуваат најголемиот празник, Христовото воскресение - Велигден. Со овој ден се поврзани многу обичаи и адети на македонската традиција....

Нема да кажеме ништо ново ако заклучиме дека жените кои имаат изградено самодоверба поинаку функционираат во врските од оние кои немаат. Тие знаат дека се...

Знаеме дека мажите не се многу романтични, но и тие сакаат внимание и нежност. Овие 10 романтични ситници ќе направат партнерот повторно да се заљуби...

Овен Имате можност својата кариера да ја пренасочите кон она што сакате да го работите. Но Марс се уште се наоѓа во вашето поле на...

Во една врска, взаемното почитување и љубовта е најважно, но мора да внимавате истото да не премине во опсесивна потреба од вашиот партнер. Ако размислувате...

Љубовта помеѓу популарниот фудбалер Владан Лукиќ и фолк дивата Цеца Ражнатовиќ почнала уште во 1989-та година, кога пејачката почнувала со кариерата. Лукиќ во тоа време...