Тагови Постови тагирани со "адриана лима"

Таг: адриана лима

Марко Јариќ повеќе од два месеци ужива во врска со Сања Брновиќ, манекенка и бивша учесничка во „Големиот Брат“. Парот ја започнал врската во Црна...

Адриана Лима има ново момче, турскиот писател Метин Хара, но зад нивната врска очигледно се крие неверојатна приказна. Медиумите се погласно пишуваат дека станува збор...

Адриана Лима неколку дена уживаше во Црна Гора со ќеркичките и поранешниот сопруг, а по краткиот одмор со семејството одлета во Турција за да...

Марко Јариќ се дистанцираше од наводната афера која ја имаше со Соња Вуксановиќ, но изгледа дека од екс сопругата, преубавата Адриана Лима не може...

Сопругата на фолк пејачот, Аца Лукас, веќе некое време се гледа со српскиот кошаркар, Марко Јариќ. Наводно, Соња поради кошаркарот решила да стави крај на...

Откако во 2014-та година се разведе од Марко Јариќ, Адриана Лима често ја поврзуваа со многу момци, но со никој сериозно. Се до моментот кога...

Бразилскиот модел, Адриана Лима се појави на црвениот тепих во Кан и ги остави сите без зборови. Моделот за премиерата на филмот „Loveless“, на рускиот...

Српскиот кошаркар, Марко Јариќ пред две години, веднаш по разводот со Адриана Лима, се впушти во љубовна врска со моделот Душица Савиќ. Детали за нивната...

Адриана Лима е уште една од ѕвездите кои синоќа се појавија на црвениот тепих на Мет Гала во Њујорк. А, 35-годишната манекенка точно знае како...

Појавувањето на Адриана Лима не можеше да остане не забележано, бидејќи моделот буквално блесна во златен фустан. Таа се појави на IWC Schaffenhausen For The...