Тагови Постови тагирани со "албино"

Таг: албино

Јелена Карлеуша често ја менува бојата на својата коса, но овој пат реши да експериментира со бојата на веѓите. Поточно пејачката ги бојадиса веѓите како...

Росамера Фернанда де Андраде (31) има три црни деца и три целосно бели, албино деца. Кога бабицата ѝ го донела целосно белото бебе со светли...