Тагови Постови тагирани со "амал клуни"

Таг: амал клуни

Џорџ и Амал Клуни уживаа во романтична вечера во Италија. 56-годишниот актер и 39-годишната адвокатка, кои минатиот месец станаа родители на близнаци, беа фотографирани...

Џорџ и Амал Клуни во јуни станаа родители на Ела и Александар, а по речиси еден месец новите родители решија да се опуштат на...

Џорџ и Амал Клуни минатиот месец станаа родители на близнаците Александар и Ела, а среќните родители досега немавме можност да ги видиме во јавност. Сепак...

Џорџ Клуни еден од најголемите заводници во Холивуд, реши да се повлече од актерската кариера и да се посвети на семејството. Таткото на близнаци, сериозна...

Високата оградата, обезбедувањето и камерите не беа доволни да се спречи инцидент во куќата на Џорџ Клуни. Куќата се наоѓа на приватен остров во Британија,...

Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близнаците Александар и Ела, а извори блиски до двојката откриваат каде ќе растат нивните деца. Иако парот купи...

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал на свет ги донесе близнавите Ела и Александар. Веста во медиумите ја објави нивниот портпаротл, кој додаде интересна анегдота: „Џорџ е...

Џорџ и Амал Клуни станаа горди родители на близнаците, Александар и Ела. И додека светот очекува да ги запознае наследниците на Клуни, ајде да видиме...

Родителите на Амал Клуни ја дадоа првата изјава по раѓањето на нивните внуци, а тоа го сторија за „Associated Press“. Бара Аламудин, мајката на адвокатката,...

Амал и Џорџ Клуни вчера станаа родители на Александар и Ела, а близнаците и мајката се одлично! Познатата адвокатка се породи во болница во Лондон,...