Тагови Постови тагирани со "Арија"

Таг: Арија

Лила Филиповска зад себе има два брака, а моментално е во хармонична врска која ја крие далеку од очите на јавноста. Но, ајде да се...

Според изјави од блиски пријатели на тапанарот од познатата музичка група Браво Бенд, Дени , неговата свадбената прослава веќе е во примарни подготовки. Тој и...

Елена Ристеска во новата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“ се претстави како заводливата Кармен и одлично ја испеа познатата арија „Хабанера“ од...

Уличниот забавувач од полскиот Краков секојдневно со својот глас се обидува да им го разубави денот на своите сограѓани. Но, еден ден ќе му остане...

Легендарниот Скопски фестивал се врати на сцената низ големата врата, со преполна сала, оркестар од најдобри кој свиреше заедно со најдобрите гласови во државава. И...