Тагови Постови тагирани со "аца лукас"

Таг: аца лукас

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ се разведуваат, а нивната војна на социјалните мрежи не престанува. Откако дизајнерката му испрати порака на фолкерот, тој реши да...

Аца Лукас има нова девојка, а според информациите на извори блиски до пејачот, станува збор за Дара Марјановиќ. Дара е од Белград, има 38-години, а...

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба се исплашите кога добиле повик од доктор кој им соопштил дека Виктор е примен во болница поради исекотини...

Наскоро почнува новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, па атмосферата полека се загрева, а во јавноста почнуваат да се појавуваат последните детали. Бидејќи е откриено...

Вистинска драма се случува во живото на Аца Лукас откако ја нападна сопругата Соња Вуксановиќ. Иако пејачот тврдеше дека не го направил тоа, сепак тој...

Аца Лукас додека ја чекаше одлуката на судот за притвор, преку Инстаграм реши да се „прости“ од својата сопруга Соња. Пејачот овој пат ги помина...

Аца Лукас вчера беше примен во болница откако му се слошило пред настапот. Фолкерот требаше да одржи настап во Сребреник, но поради влошената здравствена состојба,...

Аца Лукас синоќа заврши во болница бидејќи му се слошило пред настапот кој требаше да го одржи. И додека пејачот лежи во болница, неговата сопруга...

Аца Лукас синоќа требало да настапи во една дискотека во Сребреник, меѓутоа не се појавил на настапот бидејќи му се слошило и бил пренесен...

Аца Лукас на бившата сопруга Соња Вуксановиќ и понуди 100.000 евра само да не влезе во реалити шоуто „Задруга“. Пејачот паничи бидејќи Соња пред милионскиот...