Тагови Постови тагирани со "аца лукас"

Таг: аца лукас

Аца Лукас вчера попладне пристигна во Србија, каде што синоќа имаше настап на сплавот „Порт“. Новинарите го пречекаа на аеродром, а пејачот кога ги забележа...

Афера, скандал, љубовен тријаголник, вонбрачен излет... врската на Соња Вуксановиќ и Марко Јариќ сеуште е главна тема во јавноста. Сепак екс сопругот на Соња, Жељко...

Информацијата дека Соња Вуксановиќ го изневери Аца Лукас со Марко Јариќ е главна вест во јавноста веќе неколку дена. Но, ни Аца не бил цвеќе,...

Пред бракот со Аца Лукас, Соња Вуксановиќ беше во брак со Жељко Шашиќ кој го изневери и остави поради пејачот. Но, историјата очигледно се повторува! Српските...

Овие денови балканските медиуми на големо пишуваат за разводот на Аца Лукас, поради неверството на неговата сопруга Соња Вуксановиќ. Наводно Соња веќе неколку месеци се...

Во медиумите денеска одекна веста дека Аца Лукас и сопругата Соња Вуксановиќ се разделени, а таа со месеци наводно имала афера. Соња се гледала со...

Сопругата на фолк пејачот, Аца Лукас, веќе некое време се гледа со српскиот кошаркар, Марко Јариќ. Наводно, Соња поради кошаркарот решила да стави крај на...

Белградската полиција синоќа го приведе Аца Лукас, кој претепал новинар. Како што дознава српски „Ало“, тој со палка претепал фоторепортер на српскиот портал „Телеграф“. Инцидентот...

Белградската полиција го приведе вчера познатиот пејач Аца Лукас, кој наводно претепал новинари. Како што дознава српскиот Ало, тој со палка претепал фоторепортер на...

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...