Тагови Постови тагирани со "блогер"

Таг: блогер

Дарко Спејко, македонецот кој победи на „Големиот брат“ стана блогер. Очигледно својата нова „професија“ ја сфати доста сериозно па ангажираше цел тим на луѓе, со...

Адвокатот на првата дама на САД, Меланија Трамп поднесе тужба против британскиот “Дејли мејл” поради неговата статија дека таа била платена да придружува мажи...

Мора да признаете дека откако го прочитавте насловот на овој текст, за момент го осудивте херојот на оваа приказна, Џеред Вилсон. Тој е сопруг, татко,...

Ако некогаш сте се запрашеле како денеска би сурфале на интернет со вашите прастари „канти“, ова видео има одговор на вашето прашање. Имено, блогерот Keacher.coma,...

Итан Сатлер, 13-годишен амеркански блогер, стана еден од најмладите дописници од Белата куќа за време на известувањето од инаугурацијата на Барак Обама. Овој млад новинар...

Познатиот блогер Лон Стриклер најави дека на крајот на декември се поготвува „шокантно откритие“, но исходот од целокупната ситуација не зависи од „обичните луѓе“,...