Тагови Постови тагирани со "бодови"

Таг: бодови

Салвадор Собрал е новиот победник на Евровизија, а музичкото натпреварување следната година ќе се одржи во Португалија. За жал нашата претставничка Јана Бурческа не...

Нашиот шампион Вардар дојде до нови бодови во ракометниот СЕХА Газпром лига. На домашен терен пред дуелот со данскиот Колдинг во Лигата на шампионите, во...

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ (Србија) на најновата АТП ранг листа има 13.845 илјади бодови со рекордна разлика во однос на второпласираниот Роџер...

Иако прославија бод против Арсенал, навивачите на Ливерпул немаат многу причини за радост, бројките не им се нималку оптимистички. Екипата на Роџерс одигра добро, голманот...

Македонскиот шампион Металург не успеаа да дојде до првите два бода на гостувањето кај хрватски Загреб откако загубија на мечот со резултат 19:17 (10-8). И...

Тимовите на Арсенал и Тотенхем го одиграа последниот натпревар од денешната програма во Премиерлигата. На програмата е шестото коло, а лондонското дерби помеѓу овие две...

Претстојниот Гренд-слем, Ролан Гарос кој почнува в понеделник може да ни донесе промена на лидерската позиција на АТП листата. Имено, по триумфот на Мастерсот во...

После триумфот на АТП Мастерсот во Мајами, Новак Ѓоковиќ ја намали предноста на Рафаел Надал, на најновата АТП ранг листа, објавена денес. Шпанецот води со...

Со триумфот над локалниот ривал, Арсенал се изедначи по бројот на освоени бодови со Ливерпул и така трката за титулата ја направи уште поинтересна. Единствениот...

Актуелниот шампион на Македонија, РК Вардар, го забележа вториот пораз во ЛШ откако како домаќин, во СЦ „Борис Трајковски“, загуби од Металург (18:26). По завршувањето...