Тагови Постови тагирани со "Дарко Спејко"

Таг: Дарко Спејко

Дарко Спејко, македонецот кој победи на „Големиот брат“ стана блогер. Очигледно својата нова „професија“ ја сфати доста сериозно па ангажираше цел тим на луѓе, со...

Победникот во „Големиот Брат“, Дарко Спејко е еден од најпосакуваните момци на Балканот, но неговото срце успеа да го освои само една девојка. Ако мислите...

Дарко Спејко секоја прилика ја користи за да го покаже своето згодно тело, а со секоја нова фотографија ги полудува овожавателките. Така е и овој...

Дарко Спејко својот 28-ми роденде го прослави во Сплит каде концерт имаше Јелена Розга. Но, во медиумите се крена многу прашина откако во клубот на...

Дарко Петковски – Спејко го прослави својот роденден во клуб во Сплит. Според фотографиите кои Дарко ги објави на социјалните мрежи, може да се забележи...

Симпатиите што Дарко Спејко ги негуваше кон Тина Шегетин за време на „Големиот Брат“, но и по неговото завршување според српските медиуми повеќе не...

Победникот на реалното шоу „Големиот брат“, Дарко Спејко, по завршувањето на шоуто и освојувањето на високата парична награда постојано е во фокусот од вниманието...

Дарко Спејко, кумановчанецот кој ги освои срцата на сите гледачи и со тоа ја доби главната награда во Големиот Брат, покажа симпатии од старт...

Прекрасните Дарко Спејко и Тина Шегетин ги полнат регионалните медиуми со своите вљубени фотографии. Еден за друг тие имаат само комплименти, а на фотографиите има...

Познатиот кумановец Новата година ја помина во друштво на Тина Шегетин и според хрватските медиуми, тие се повеќе од пријатели. Но, изгледа дека Дарко Петковски...